PODRÓŻ ŻYCIA MOŻNA ODBYĆ ROWEREM – spotkanie z Robertem Maciągiem

Ten rok nieuchronnie dobiega końca, a wraz z nim wydarzenia organizowane przez naszą bibliotekę. Jednym z ostatnich było spotkanie z podróżnikiem, pasjonatem wypraw rowerowych, człowiekiem, któremu najlepiej jest w drodze. We wtorkowe popołudnie (13.12.2022 r.) „Galerię nad Schodami” odwiedził Robert Maciąg, dwukrotny laureat nagrody Traveller miesięcznika National Geographic, współtwórca fundacji Szkoły Na Końcu Świata. Jest autorem książek, m.in. „Tysiąc szklanek herbaty. Spotkania na Jedwabnym Szlaku”, „Rowerem w stronę Indii”, czy „Rowerem przez Chiny, Wietnam i Kambodżę”.

Podczas spotkania w lubańskim Ratuszu, pan Robert skupił się na wyprawie przez Pamir, rozległy region górski w Azji Centralnej. Przeważająca część Pamiru leży w Tadżykistanie oraz Kirgistanie. Skrajne części zaś w Chinach i Afganistanie. Dziesiątki kilometrów przejechanych rowerem przez tereny położone wysoko nad poziomem morza, spotkania z mieszkańcami mijanych wiosek, zawarte przyjaźnie, przygody wynikające z różnic kulturowych. To wszystko stało się przedmiotem opowieści, okraszonej dużą dozą dystansu i poczucia humoru. Nasz gość przygotował ponadto prezentację złożoną ze zdjęć i filmików z podróży oraz niespodziankę w postaci herbaty ryżowej.

Na koniec spotkania była możliwość zakupienia książek wraz z dedykacją autora.

Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu „Biblioteka w wielu odsłonach” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”.

Podobne wpisy