·

Pomysłowy tydzień – 16.07.2018 – 20.07.2018

Po tygodniowej przerwie zaczęliśmy wakacyjne zajęcia. W poniedziałek młodsza grupa przygotowała przepyszne wafle według przepisu zaczerpniętego z książki G. Kasdepke i G. Niedzielskiej – „Słodki rok Kuby i Buby. 28 opowiadań i trochę więcej przepisów na słodkości”. Niech się jednak nie wydaje, że jesteśmy ogromnymi łasuchamI. Rozmawialiśmy również o zdrowym odżywianiu, a do naszych zabaw wykorzystaliśmy… owoce i warzywa. Zajęcia zrealizowaliśmy w ramach projektu „Z książką w roli głównej” dofinansowanego przez Fundację BZWBK „Bank Dziecięcych Uśmiechów”. A starsza grupa? Wszyscy składali i programowali roboty Lego Mindstorms EV3. Pomagał im Wojtek – stały uczestnik Klubu Kodowania.
We wtorek programowaliśmy roboty. Młodsze dzieci z powodzeniem zakodowały Photony tak, aby pokonały niełatwy tor przeszkód. Po zajęciach z programowania znaleźliśmy jeszcze czas na poznanie Clifforda – wielkiego czerwonego psa, bohatera książki Normana Bridwella. Starsze dzieci konstruowały roboty Lego Mindstorms EV3 oraz kodowały Photony. Zajęcia stały się świetną okazja, aby ćwiczyć umiejętność pracy w zespole i kreatywność.
W środę młodsza grupa poznała podwodny świat. Dowiedzieliśmy się, jakie rośliny i stworzenia żyją w oceanie. Wszystko za sprawą książki Anny Sobich – Kamińskiej pod tytułem „Tajemnice oceanu”. Wykonaliśmy również kolczaste najeżki. Co słychać u starszej grupy? Bohaterem spotkania stał się Photon, któremu zdarzył się wypadek. Rozmawialiśmy więc o zasadach obowiązujących podczas zajęć, a potem… porządkowaliśmy zestawy Lego. Porządek to podstawa.
Czwartek był dniem kodowania, ale też dniem pająków, które opanowały Oddział dla Dzieci i Młodzieży. Na szczęście wykonane przez nas pająki okazały się niegroźne.
W piątek młodsza grupa wybrała się do Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu. Dzieci zwiedziły poszczególne pomieszczenia komendy, poznały pracę funkcjonariuszy oraz przypomniały sobie zasady bezpiecznego spędzania wakacji. Serdecznie dziękujemy asp. Magdalenie Juźwickiej (zastępcy oficera prasowego lubańskiej policji) za umożliwienie spotkania. A starsza grupa? Jej uczestnicy doskonalili umiejętność programowania robotów Lego Mindstorms EV3. Przed nami kolejny tydzień wakacji!

Podobne wpisy