Relacja z ferii w Bibliotece

Nudy nie było! Podsumowanie ferii w bibliotece.🤩 Choć tegoroczne ferie zimowe zupełnie nie przypominały tych śnieżnych sprzed wielu, wielu lat, to chyba nasi uczestnicy zaliczą je do udanych.

Biblioteka zorganizowała szereg różnorodnych zajęć, popularyzujących w atrakcyjny sposób książkę a przede wszystkim ukazujących naszą bibliotekę jako miejsce świetnej zabawy oraz alternatywę dla biernego siedzenia przed smartfonem lub komputerem. Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci, zarówno tych młodszych, jak i tych nieco starszych. Pierwszy dzień ferii rozpoczęliśmy od bardzo ważnego tematu – bezpieczeństwa podczas ferii zimowych.👮‍♀️ Trzeba przyznać, że pomysłowości i kreatywności naszym uczestnikom nie brakowało. Dzieci stworzyły piękne prace pt. pejzaż zimowy oraz nasi mali przyjaciele – ptaki.🐦 W ruch poszły nożyczki, otworzona została spora ilość klejów i skorzystano z niezliczonej ilości kolorowych papierów. Ogromnym powodzeniem cieszyły się spotkania z Photonami oraz klockami Lego WeDo 2.0.🤖 Zajęcia z pewnością rozbudziły wyobraźnię przyszłych adeptów programowania i robotyki. Niesamowite przeżycia sprawiło mobilne Planetarium Bajkonur.🔭 Dzieci dzięki planetarium mogły przenieść się w kosmos.🌠 Bajkonur jest nowoczesną multimedialną pomocą dydaktyczną oraz doskonałym narzędziem wspomagającym edukację. Było również bardzo kulturalnie, bowiem mogliśmy uczestniczyć w dwóch przestawienia teatralnych zorganizowanych przez Ośrodek Wsparcia Dziennego w Lubaniu👩‍🎤 Natomiast, w ostatni czwartek ferii byliśmy na seansie filmowym w lubańskim Kino WAWEL Lubań📽

Wszystko, co dobre szybko się kończy, jednak najważniejsze są miłe wspomnienia, a tych z pewnością uczestnikom ferii w bibliotece nie będzie brakowało. Każdego dnia dzieci przychodziły na zajęcia z uśmiechem na twarzy, co było najlepszym dowodem podziękowania i uznania.

Podobne wpisy