Relaks przy LEGO i planszówkach

Nasze comiesięczne spotkania w Bibliotece z LEGO i grami planszowymi cieszą się coraz większym zainteresowaniem, co ogromnie nas cieszy. Zresztą, wystarczy popatrzeć na zdjęcia.

W jeden piątek w miesiącu specjalnie dla Was nasze progi otwarte są do godziny 20, aby spokojnie i bez pośpiechu zrobić sobie kawę, herbatę, poczęstować się czymś słodkim. I z takim zestawem usiąść i wspólnie spędzić czas.

Od 16 zazwyczaj widzimy najpierw napływ najmłodszych z rodzicami. Chętnie ściągają buty i na specjalnie przez nas przygotowanych matach, mogą budować swoje szalone budynki, pojazdy, które wydają odgłosy, latają, gadają i robią wszystko, co tylko wymyślą najmniejsi budowniczowie.

Nieco starsze dzieci próbują swoich sił w programowaniu swoich robotów na przygotowanych tabletach do LEGO WeDo. A Ci nieco więksi – LEGO Mindstorms.

Emocje słychać w nieco podniesionych głosach, radosnym szczebiocie i wybuchach szczęścia z powodu pojazdów, które „ożywają”.

Następnie powoli zapełniają się stoły do planszówek. Siadają dorośli, których dzieci zajmują się konsolą PlayStation 5 z okularami VR. Wiele osób na szczęście już wie, że gry planszowe to nie tylko rozrywka dla dzieci i młodzieży. To sposób na spędzenie wieczorów z rodziną, przyjaciółmi. Świetne urozmaicenie imprez i posiadówek. Ciekawe spędzenie czasu we dwoje, z dala od komputerów i telefonów. To pokazanie, że gry bez prądu to idealny sposób na odstresowanie się od codziennego zabiegania.

Do naszych gier dołącza również młodzież (świetna grupa planszówkożerców z ZSP im. A. Mickiewicza z opiekunem Leszkiem Musielakiem, który przynosi swoje gry i ma morze cierpliwości, by nauczyć w nie grać każdego, kto tylko zechce). Dzieciaki w różnym wieku (u nas grają już nawet czterolatki). Na spotkaniach nie zabrakło także seniorów, którzy lubią grać w Rummikuba, ale dają się namówić na naukę gry w Dixit oraz Wiem lepiej.

Dla wielu osób to pierwsze takie spotkanie z planszówkami. Ale nie przeszkadza to w szybkiej nauce, dostosowaniu mechaniki gry i wyboru niższego progu wejścia.

Do zobaczenia już 26 kwietnia o 16:00! Nie możemy się doczekać, by móc usiąść z Wami przy grach, LEGO, pobyć z Wami. Pograć. Dla nas to też świetna okazja do wzajemnego poznania. Porozmawiania. Posłuchania o Waszych potrzebach. I… zmierzenia się na planszy!

Podobne wpisy