Spotkanie z Ilustratorem Piotrem Sochą

13 grudnia 2022 r.  odbyło się ostatnie wydarzenie skierowane do młodych czytelników. Gościem spotkania był ilustrator Piotr Socha, który m.in. stworzył niezwykłe ilustracje do takich książek, jak: „Drzewa”, „Pszczoły”,  czy „Brud – cuchnąca historia higieny”.

Jednak spotkanie w lubańskiej bibliotece krążyło wokół małych, ale jakże ważnych stworzeń,  jakimi są pszczoły. Gość spotkania trochę poszerzył wiedzę dzieci informując, m.in. o tym, że zwierzętami zapylającymi są także niektóre nietoperze albo malutki ptaszek koliber? Opowiedział o pracy pszczół i ogromnym zaskoczeniem była informacja, że pszczoły, aby wytworzyć 1 kg miodu, muszą odwiedzać kilka milionów kwiatów przelatując w tym czasie łącznie ok. 150 tys. kilometrów.

Po tych wielu ciekawych informacjach gość biblioteki przeprowadził warsztaty plastyczno-techniczne. Dzieci stworzyły i pięknie udekorowały swoje kartonowe ule.

W tym niezwykłym i inspirującym spotkaniu uczestniczyli uczniowie kl. IV  ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaniu oraz dzieci z klasy III, ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubaniu.

Wydarzenie odbyło się w ramach realizacji projektu „Biblioteka w wielu odsłonach” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Podobne wpisy