·

Tydzień pełen edukacji! – 06.08.2018 – 10.08.2018 r

Na poniedziałkowych zajęciach rozmawialiśmy o ptakach, które wszystkim kojarzą się z biblioteką, czyli o… sowach! Te leśne stworzenia mają niesamowite zwyczaje i bardzo wyjątkowy, bo nocny, tryb życia. Wykonaliśmy piękne drzewo, a własnoręcznie wykonane sówki usiadły na jego gałęziach.Starsza grupa doprowadzała do perfekcji umiejętność programowania robotów Lego Mindstorms EV3 układając bardzo skomplikowane funkcje.
We wtorek rozmawialiśmy o strachach i potworach Agnieszki Frączek w “Poczcie Straszydeł Strasznych Straszliwie”  oraz budowaliśmy ślimaki z robotów Lego We.Do 2.0.
W starszej grupie czas na porządki! Wszystkie zestawy zostały starannie posegregowane!
Na zajęciach w środę rozmawialiśmy o żabach oraz wysłuchaliśmy wierszyka “Żaba” autorstwa Jana Brzechwy. Wykonaliśmy też swoje własne, papierowe żaby.
W starszej grupie dalej porządki, a po sprzątaniu – Lego Mindstorms EV3!
Podczas czwartkowych zajęć w Oddziale dla Dzieci było strasznie gorąco i słonecznie, dlatego żeby się troszkę schłodzić wraz z młodszą grupą wykonaliśmy działające wiatraki z zestawów Lego We.DO 2.0!
Starsza grupa porozmawiała trochę o bezpieczeństwie w internecie.
W piątek edukacyjnie! Porozmawialiśmy o tym, jak bardzo w środowisku potrzebne są pszczoły i ile im zawdzięczamy! Wiele się dowiedzieliśmy z książki “Opowiem ci mamo, skąd się bierze miód”. Wykonaliśmy też własne ule!
W starszej grupie rozmawialiśmy o skutkach i objawach uzależnień, głównie od środków psychoaktywnych. Bezpieczeństwo przede wszystkim!

 

Podobne wpisy