W Bibliotece powstanie strefa dla młodzieży

Z ogromną radością informujemy, że jesteśmy jednymi z laureatów V edycji programu „Wzmocnij Swoje Otoczenie”.

Dzięki przyznanemu przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne grantowi w wysokości 20 tys. złotych w lubańskiej bibliotece powstania strefa edukacji i wypoczynku dla młodzieży. W Strefie Młodych znajdą się sprzęty służące wypoczynkowi i relaksowi – wygodna kanapa i fotele, na których można w spokoju poczytać, posłuchać muzyki czy po prostu odpocząć. Natomiast edukacji i rozrywce służyć będzie zakupiona konsola do gier wirtualnej rzeczywistości (VR) wraz z zestawem kontrolerów i innym  oprzyrządowaniem.

Powstałe miejsce powinno uaktywnić potencjał młodych i stać się ś świetnym pretekstem do częstszego odwiedzania biblioteki.

„Wzmocnij Swoje Otoczenie” to program grantowy skierowany do mieszkańców terenów, na których Polskie Sieci Elektroenergetyczne prowadzą inwestycje lub eksploatują istniejącą infrastrukturę. Celem programu jest wsparcie projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury społecznej, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowa pomoc w ich wdrożeniu. Jego idea jest zbliżona do znanego i sprawdzonego rozwiązania, jakim jest budżet partycypacyjny, dzięki któremu mieszkańcy mogą aktywnie zmieniać swoją okolicę.

W pięciu edycjach programu, PSE przyznały już ponad 800 grantów o łącznej wartości 16 mln złotych. Szczegółowe informacje o programie i jego organizatorze dostępne są na stronach internetowych https://www.wzmocnijotoczenie.pl, https://www.energetycznykompas.pl.

Podobne wpisy