Z książką na walizkach, czyli Dolnośląskie Spotkania z Młodymi Czytelnikami

Już za niecały miesiąc rusza XVI edycja projektu „Z książką na walizkach, czyli Dolnośląskie Spotkania z Młodymi Czytelnikami”.

Organizatorem projektu jest Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz dzięki wsparciu samorządów województwa dolnośląskiego, miasta i gminy Świdnica, powiatu świdnickiego i samorządowych instytucji kultury na Dolnym Śląsku.

Hasło tegorocznych spotkań to „Mistrzowie Literatury Dzieciom”. Miło nam poinformować, że Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lubaniu przyłączyła się do realizacji wydarzenia. Będziemy gościć Annę Czerwińską – Rydel. To autorka licznych książek dla dzieci i młodzieży, m.in. „Matylda – tajemnica i marzenia”, „Piórem czy mieczem”, „W poszukiwaniu światła” czy też „Listy w butelce. Opowieść o Irenie Sendlerowej”.

Spotkanie z Anną Czerwińską – Rydel odbędzie się 7 czerwca o godz. 10:20

w sali konferencyjnej Łużyckiego Centrum Rozwoju w Lubaniu.

Serdecznie zapraszamy uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych oraz klas III gimnazjów. O udziale w spotkaniu decyduje kolejność zgłoszeń, ponieważ ilość miejsc jest ograniczona.

Zgłoszenia i rezerwacje: 75 722 24 69 (wew. 13).

Do zobaczenia!

Podobne wpisy