Zakończenie Festiwalu Literackiego „Z książką w podróży i o podróży“.

Ostatnie spotkanie w ramach Lubańskiego Festiwalu Literackiego – gościem był Marcin Kydryński
Wrzesień 29, 2018
Pierwsza edycja Lubańskiego Festiwalu Literackiego.
Październik 2, 2018
Pokaż wszystko

Zakończenie Festiwalu Literackiego „Z książką w podróży i o podróży“.

Druga połowa września w naszej bibliotece minęła pod hasłem podróży za sprawą Festiwalu Literackiego „Z książką w podróży i o podróży“. Wydarzeniem wieńczącym cykl spotkań był festyn zorganizowany 29 września przed lubańskim Ratuszem. Wraz z Łużyckim Centrum Rozwoju, Biurem Obsługi Ruchu Turystycznego PTTK, biurami podróży Sunny Holiday i Wakacje.pl przygotowaliśmy moc atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Były quizy z nagrodami, sprzedaż przewodników i książek podróżniczych, wystawa fotograficzna. Najmłodsi mogli nauczyć się programowania robotów Photon, wykonać prace plastyczne, pomalować twarze. Maluchy do lat trzech mogły założyć kartę czytelnika i otrzymać książkę w prezencie. Wszystkiemu towarzyszyła muzyka na żywo w wykonaniu zespołu Exeqvo ze Zgorzelca.
Serdecznie dziękujemy wspaniałym gościom, którzy znaleźli czas, aby podzielić się swoimi doświadczeniami, relacjami, fotografiami i nagraniami z dalekich wypraw. Dziękujemy również mieszkańcom Lubania i okolic za uczestnictwo w Festiwalu, słowa wsparcia i uśmiechy zadowolenia.