· ·

Jak minął nam 4 tydzień wakacji…

W poniedziałek rozmawialiśmy o naszych pupilach, ich zachowaniach i zwyczajach. Nie zapomnieliśmy omówić zasad bezpiecznego zachowania w obliczu zagrożenia ze strony obcych zwierząt. Przydatna pozycja żółwia okazała się znana i praktykowana przez dzieci. Młodsze dzieci wykonały prace plastyczną na papierowych talerzykach, starsze dzieci wykonały plakat -mozaika.

Wtorek dla młodszych dzieci był czasem zabaw i sportów w  naszej mini olimpiadzie w bibliotece. Dzieci stworzyły plakat z symbolem igrzysk wraz z wybranymi dyscyplinami sportu. Starsza grupa ćwiczyła czytanie w zabawie” prezenter”, poznała  układ taneczny do piosenki „Happy”.

W środę w zaczytanej bibliotece czytaliśmy z młodszą grupą bajkę terapeutyczną pt. „Piłki”, która uczyła nas przełamywania barier nieśmiałości oraz uwrażliwiała dzieci na odmienność i nieśmiałość. Starsza grupa analizowała artykuł z czasopisma „Viktor Gimnazjalista” pt. „Kłamstwo prawdę ci powie”. Następnie stworzone zostały profile z naznaczonymi cechami charakteru.

Czwartkowe spotkanie dla młodszej grupy było czasem zabaw zadaniowych, wysiłkowych. Kto nie lubi bowiem przeciągania? U nas wszyscy chętni i gotowi:):) Drużyny spisały się świetnie! Dodatkowo zabawy z chustą animacyjną wypełniły nam wspaniale czas, a na koniec praca z surowców wtórnych- wielobarwne motyle. Starsze dzieci w ten dzień poznawały bardziej siebie w wywiadzie rysowanym, pojawiły się tam również marzenia:):).

W piątek nasza biblioteka zamieniła się w mini salę kinową i młodsze dzieci oglądały bajkę, a starsze dzieci odwiedziły lodziarnię, w której degustowały wyśmienite smaki lodów.