·

Aktywny tydzień! – 17.07.2017 – 21.07.2017

W poniedziałek odwiedziliśmy Komendę Powiatową Policji w Lubaniu. Mogliśmy lepiej poznać pracę funkcjonariuszy Policji. Skorzystaliśmy również z okazji, by uzyskać odpowiedzi
na nurtujące nas pytania – niektóre były bardzo dociekliwe :). Na koniec weszliśmy do policyjnych radiowozów. Dziękujemy za możliwość zwiedzania Komendy oraz wiele przydatnych informacji. Być może niektórzy z uczestników zajęć zdecydują się w przyszłości na służbę w Policji…?
Wtorek upłynął nam…. wycieczkowo . Odwiedziliśmy Ranczo “Grapa” w Nowych Łąkach. Czekały tam na nas liczne atrakcje. Mogliśmy zobaczyć i nakarmić wiele zwierząt. Niespodzianką były biegające swobodnie króliki. Niektórym z nas udało się nawet wziąć je na ręce. Następnie młodsze dzieci spędziły czas w “Małpim gaju”, w którym czekały na nich liczne przeszkody, które oczywiście bez trudu, lecz z wielką frajdą udało się pokonać. Starsze dzieci natomiast przeżyły pełną wrażeń przygodę w parku linowym. Po tak aktywnym dniu przyszedł czas na kiełbaskę
z grilla. Uzupełniliśmy siły i wyruszyliśmy do Lubania. Z pewnością wrócimy jeszcze raz w to miejsce .
W środę rozmawialiśmy o tolerancji. Uczyliśmy się również rozwiązywać konflikty. Wszyscy zdaliśmy sobie sprawę z tego, że liczy się wnętrze człowieka, a nie wygląd. Młodsze dzieci poznały bajkę rymowaną Agnieszki Łaby – „Koza Klementyna”. Wykonały także własne zagrody zwierząt. Starsza grupa czytała fragmenty „Zawiłych przygód niesfornego Kacperka” Katarzyny Michalec. Zaczęliśmy też tworzyć nasze symbole tolerancji.
Czwartek młodszej grupie upłynął na zabawach integracyjnych. Dzieci wykonały również  z plastikowych butelek organizery na kredki . Starsza grupa dokończyła rozpoczęte wcześniej własne symbole tolerancji.
Tydzień zakończyliśmy zajęciami, na których królowała zdrowa żywność. Zarówno młodsze, jak i starsze dzieci rozmawiały o zdrowych nawykach żywieniowych. Wspólnie przygotowaliśmy również przepyszne kanapki, na których nie mogło oczywiście zabraknąć warzyw :). Oby jedzenie tak zdrowych produktów stało się naszym przyzwyczajeniem.

 

Podobne wpisy