·

Wypoczywamy aktywnie! – 10.07.2017 – 14.07.2017

Za nami kolejny tydzień wakacji. Choć pogoda za oknem nie zachwyca, to my jesteśmy w świetnym nastroju. W poniedziałek młodsza grupa rozmawiała o zachowaniu w lesie. Dzieci poznały zasady obowiązujące w trakcie spaceru w lesie oraz znaki zakazu i nakazu, które możemy w nim spotkać. Wspólnie omówiliśmy również poradnik leśnego wędrowca. Na koniec spotkania wykonaliśmy znaki pomagające utrzymać w lesie porządek. Druga grupa natomiast rozmawiała o tym, jak uniknąć w trakcie wakacji nieprzyjemnych wypadków. Przypomnieliśmy sobie zasady informowania o wypadku. Współpracując w grupach, stworzyliśmy listę niezbędnych rzeczy, które zabierzemy ze sobą na wycieczkę w góry i nad morze. Spotkanie zakończyliśmy wykonaniem plakatu pod hasłem „Wypoczywaj bezpiecznie!”.
Tematem wtorkowych zajęć był zdrowy tryb życia. Szczególną uwagę zwróciliśmy na właściwą dietę i sport. Mieliśmy również okazję radośnie spędzić czas na energicznych zabawach. Zajęcia zakończyliśmy pracami plastycznymi. Młodsze dzieci wykonały w formie plakatu poradnik zdrowia. Starsze natomiast talerze zdrowej żywności.
Co robiliśmy w środę? Młodsze dzieci rozmawiały o charakterach. Wspólnie wykonały również wioskę marzeń. Tematem zajęć starszej grupy była przyjaźń. Na koniec, pracując w grupach, stworzyliśmy wizerunek przyjaciela. Zarówno młodsza, jak i starsza grupa poznała również książki Tomiego Ungerera. Pierwsza „Trzech zbójców”, a druga „Księżycoluda”.
W czwartek młodsza grupa spędziła aktywnie czas na zabawach wzmacniających więzi i ćwiczących umiejętność współpracy w parach. Dokończyliśmy również przygotowywane dzień wcześniej wioski marzeń. Starsze dzieci ćwiczyły umiejętność efektywnej komunikacji.
W piątek młodsza grupa poznała wiersz Agnieszki Frączek – „Ryba też człowiek”. Dzieci wzięły również udział w zabawach integracyjnych. Nie zabrakło okazji do ćwiczenia wyobraźni.
Na zakończenie zajęć cała grupa wykonała własne akwarium. Starsze dzieci rozmawiały o… Kosmosie. Przypomnieliśmy sobie położenie planet w Układzie Słonecznym. Okazało się, że niektórzy z nas z chęcią zwiedziliby Kosmos . Na koniec spotkania wspólnie stworzyliśmy nasz własny Wszechświat.

 

Podobne wpisy