·

Tydzień niesamowitych wrażeń 07.08.2017 r. – 11.08.2017 r.

Tydzień niesamowitych wrażeń rozpoczęliśmy od zwiedzania pływalni Laguna. Celem naszej  wizyty było spotkanie z ratownikiem medycznym, który omówił bardzo szczegółowo zasady bezpiecznego korzystania ze zbiorników wodnych w czasie wakacji.

Wtorkowy czas zajęć poświęcony był tworzeniu obrazów w wymiarze przestrzennym:):).

W środę młodsza grupa zajmowała się problemem odmienności w poznanej bajce Agnieszki Łaby; „ Grzyb borowik”. Dzieci doskonaliły umiejętność dokonywania oceny nie na podstawie wyglądu, ale na podstawie cech charakteru i postępowania. Starsza grupa tego dnia wybrała się na wycieczkę do parku na Kamiennej Górze z przewodnikiem z Regionalnego Centrum Ekologii. Pani Agnieszka Łasica opowiedziała nam o pomnikach przyrody, historii powstania parku i jego zabytków.

W czwartek dzieci młodsze brały udział  w zabawach na zapamiętywanie typu: „ Zgadnij czego brakuje, co mam w ręku”. Wykonały również prace z surowców wtórnych: „Małe zwierzątka na listku”. Starsza grupa zapoznała się z artykułem z czasopisma „Viktor Junior” pt. „Bez przyjaciół to bez sensu”. Omawialiśmy co jest ważne w naszym życiu i jak należy pielęgnować przyjaźń. Na zakończenie powstały twórcze symbole przyjaźni.

W piątek zarówno młodsza grupa jak i starsza miał czas na wszelkiego rodzaju gry 😉

Podobne wpisy