Szkolimy się dla Was!

W ostatnim czasie intensywnie szkoliliśmy się w ramach projektu „Nowe, stare, pożyczone”. Był to wyjątkowy cykl szkoleń, dzięki któremu byliśmy w Bibliotekach w Legnicy, Bolesławcu i Wrocławiu.

Była to okazja do podzielenia się wiedzą, doświadczeniami oraz inspiracjami związanymi z naszą pasją – książkami i bibliotekami. W trakcie spotkań mogliśmy poznać nowe, atrakcyjne metody działań bibliotecznych, odświeżaliśmy „stare”, sprawdzone sposoby animowania społeczności i zapożyczaliśmy pomysły od innych instytucji na pobudzenie aktywności czytelniczej mieszkańców.

Podczas szkoleń mogliśmy porozmawiać o pracy z osobami w różnym wieku oraz o różnych potrzebach (np. z seniorami). Zastanawialiśmy się także, jak planować i przeprowadzać aktywności, aby każdy z członków rodziny dobrze się bawił. Uczyliśmy się uatrakcyjniać nasze social media. Oprócz tego mogliśmy powymieniać się doświadczeniami, historiami lub pewnymi rozwiązaniami w innych bibliotekach.

Jednym słowem – było bardzo kreatywnie i rozwijająco!

Dziękujemy za wspaniałą atmosferę i gościnę. A także całą masę wiedzy merytorycznej. Przy okazji mogliśmy zwiedzić nasze dolnośląskie biblioteki i poznać ich urokliwe zakątki.

Dofinansowane ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.