Kosmetyki naturalne w Villi Greta

W niedzielne, październikowe  przedpołudnie przyjaciele lubańskiej biblioteki wyruszyli do Krainy Wygasłych Wulkanów, czyli Villi Greta w Dobkowie, na warsztaty tworzenia naturalnych pomadek.

Na miejscu przybyłych przywitała pani Lucyna Krzyżowska, która od kilku lat zajmuje się doskonaleniem metod produkcji naturalnych kosmetyków. Warsztaty rozpoczęły się od krótkiego wprowadzenia na temat właściwości naturalnych składników, takich jak oleje roślinne, masła shea czy wosk pszczeli. Instruktorka wyjaśniła, dlaczego warto sięgać po surowce pochodzenia naturalnego oraz jakie korzyści niosą one dla skóry.

Następnie, uczestnicy przystąpili do praktycznej części warsztatów. Każdy mógł samodzielnie stworzyć swoją unikalną pomadkę, dobierając ulubione składniki i zapachy ściśle przestrzegając podanego przepisu.

Podczas pracy atmosfera była pełna zaangażowania i kreatywności. Uczestnicy z entuzjazmem mieszali składniki trzęsącymi rękoma, by wykonać produkt prawidłowo

Zajęcia, prowadzone przez doświadczoną instruktorkę, pozwoliły uczestnikom na poznanie tajników produkcji ekologicznych i bezpiecznych dla zdrowia balsamów do ust.

Na zakończenie każdy uczestnik zabrał ze sobą nie tylko własnoręcznie wykonaną pomadkę, ale również wiedzę i umiejętności, które mogą wykorzystać w przyszłości. Warsztaty okazały się strzałem w dziesiątkę, łącząc w sobie edukację, ekologię oraz kreatywną zabawę.

Urokliwe miejsce, jakim jest Villa Greta zachęciło grupę do skorzystania z oferty kulinarnej, jaką serwuje znajdująca się na miejscu restauracja. A trzeba przyznać, że wybór był duży i smaczny.

Był to świetnie spędzony czas nie tylko na edukacji, ale na poznawaniu nowych miejsc i osób.

Wydarzenie zrealizowane w ramach zadania “Opowieści o tradycji, w których smakuje przeszłość”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2024.