Maj z Kosmosem

Dzięki lokalnym miłośnikom nocnego nieba i dofinansowaniu na inicjatywy lokalne z projektu BLISKO, maj będzie wyjątkowo KOSMICZNY!

ZAGLĄDAJCIE NA TĘ STRONĘ i śledźcie naszego Facebooka: https://www.facebook.com/biblioteka.luban aby nie przegapić szczegółów.

Nasz kosmiczny miesiąc zaczniemy 6 maja o 21:00 na boisku ZSP im. Adama Mickiewicza w Lubaniu (ul Łokietka 2) lub w razie niepogody w Bibliotece w Ratuszu. Niezwykły pokaz nieba w wykonaniu Karola Wójcickiego będzie niebywałą okazją by na własne oczy zobaczyć piękno kosmosu. Twórca największego w Polsce profilu o tematyce astronomicznej o nazwie “Z głową w gwiazdach” zabierze nas na wędrówkę po zakamarkach nocnego nieba. Kto chodź raz widział transmisje Karola wie, jak wielką pasją w jego życiu jest patrzenie w gwiazdy, i z jakimi emocjami potrafi zarazić nią zarówno dzieci jak i najstarszych. Wędrówka po niebie z pomocą teleskopów pozwoli nam zajrzeć tam gdzie ludzkie oko nie sięga! Pogoda nie pokrzyżuje nam planów, w razie zachmurzenia odbędzie się równie interesujący wirtualny pokaz nieba. Wydarzenie znajdziecie na facebooku: https://www.facebook.com/events/500762208387617/

10 maja o godz. 17:00 zapraszamy dzieci i ich rodziny do Galerii nad Schodami w naszej Bibliotece, na seans Kosmicznego Kina Familijnego, oczywiście tematem przewodnim będzie nasza planeta ale również ekologia, przyjaźń i przyszłość planety. Roboty dostarczą nam sporą dawkę humoru 🙂

17 maja o godz. 17:00 również w Bibliotece w Ratuszu odbędzie się wernisaż astronomicznej wystawy zdjęć zrobionych przez lokalnych miłośników nieba. Będzie to doskonała okazja na zadanie pytań odnośnie obserwacji nieba w naszym regionie, wymianę kontaktów i integrację. Każdego chętnego do pochwalenia się swoimi zdjęciami zapraszamy do kontaktu.

25 maja po zachodzie słońca, jeżeli tylko pogoda pozwoli wybierzemy się na noc spadających gwiazd. Oprócz szukania spadających gwiazd pooglądamy przez teleskop aktualnie widoczne na niebie obiekty. Szczegóły w wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/3135064096808246

31 maja o 17:00, na zakończenie kosmicznego miesiąca, wrócimy znów do naszej Biblioteki. Tym razem będzie to kino dla starszych widzów, kino Ridleya Scotta. Film o losach człowieka próbującego samotnie przetrwać w trudnych warunkach po nieudanej ekspedycji na Marsa.

Tyle wydarzeń przygotowaliśmy tylko na maj, co nie znaczy, że nie będziemy kontynuować naszej kosmicznej przygody w dalszej części roku 😉 Do zobaczenia!

“Maj z Kosmosem” to jeden z projektów który w ramach lokalnych inicjatyw, realizowany jest dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025 w ramach zadania: “Kultura zbliża… zwłaszcza w bibliotece”.

Podobne wpisy