WIZYTY STUDYJNE BIBLIOTEKARZY

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Lubaniu kontynuuje realizację zadanie „Kultura zbliża…zwłaszcza w bibliotece”, którego jednym z elementów są spotkania z bibliotekarzami i poznawanie nowych bibliotek.

27 kwietnia lubańscy bibliotekarze, wraz z bibliotekarzami z naszego powiatu, ale też z Bogatyni, Zgorzelca, Osiecznicy, Lwówka i Sulikowa, uczestniczyli w wizycie do dwóch, wyjątkowych pod względem wystroju, bibliotek w Kamiennej Górze i Czarnym Borze.

Biblioteka w Kamiennej Górze to placówka nowo wyremontowana i z nowym dyrektorem. Spotkaniu towarzyszyło zwiedzanie biblioteki, prezentacja filmowa i słowna działalności instytucji oraz rozmowy na temat blasków i cieni pracy bibliotekarza.

Kolejne miejsce spotkania to Centrum Kultury i Biblioteki w Czarnym Borze. Obiekt położony z pięknym widokiem na góry budzi również zachwyt nowatorskim dizajnem i funkcjonalnością.

Dla przybyłych bibliotekarzy w prawie premierowym spektaklu zaprezentował się dziecięco- młodzieżowy Teatr „I Morele Bęc”. A późniejsze rozmowy książkach i bibliotecznych inspiracjach mogłyby się toczyć bez końca.

Wyjazd zorganizowany został w ramach zadania: “Kultura zbliża…zwłaszcza w bibliotece dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025.

Podobne wpisy