AUTORKA „SAGI ARABSKIEJ” W LUBAŃSKIEJ BIBLIOTECE

W poniedziałkowe popołudnie Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprosiła swoich czytelników w piękny, ale i trudny świat Orientu. Gościem „Galerii nad Schodami” była Tanya Valko, pisarka przez wiele lat mieszkająca w krajach muzułmańskich. Jest autorką książek o Libii: Libia od kuchni, Życie codzienne w Trypolisie oraz Sahara – ocean ciszy. Jej zainteresowania zdrowym stylem życia zaowocowały książkami: Dość odchudzania – czas na dietę, Nowoczesna książka kucharska oraz Odchudzająca książka kucharska. Wierną rzeszę czytelniczek zdobyła dzięki dwóm seriom: arabskiej i azjatyckiej, które składają się na Orientalną sagę.

Podczas spotkania w Ratuszu, Tanya Valko opowiedziała o życiu w Libii, w Arabii Saudyjskiej oraz Indonezji. Zdradziła plany dotyczące przyszłych powieści. Chętnie odpowiadała na liczne pytania zgromadzonych słuchaczy. Nie zabrakło także dedykacji i wspólnych zdjęć, także tych, robionych przez samą pisarkę.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu “Biblioteka dla każdego” – odsłona druga – dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.