Guzikowe wakacje w Filii nr 3

Po szufladach, pudełeczkach, często chowają się nam niepotrzebne guziki. Zebraliśmy je do Filii nr 3 w słusznej sprawie. Dzięki temu w sierpniu mogliśmy im dać drugie życie, a dzieciakom – świetną zabawę.

Zaprosiliśmy na dwa tygodnie dzieci, by tworzyć z nimi guzikowe obrazy. Wymaga to sporej precyzji i zaangażowania. Poza tym wiadomo, że nie jest łatwo nawlec nitkę na igłę. A potem przyszyć guzik w miejscu, o którym się właśnie myślało. Małe rączki wprawiały się i z dnia na dzień były coraz sprawniejsze. Igła błyszczała wśród coraz większej liczby przyszywanych guzików, które stawały się pięknymi obrazami.

To był przyjemny czas dzięki Pani Monice i Pani Asi, które zawsze służyły radą i potrafiły pomóc nawet w skomplikowanych supełkach. Nikt nie myślał, że to ćwiczenia manualne, każdy skupiał się na przedniej zabawie.

*Zajęcia z guzikami pod hasłem “Drugie życie…” były elementem działań w ramach realizacji projektu “Nasze miejsce- biblioteka” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.