Infrastruktura Bibliotek – konferencja ekspertów

Po raz trzeci, a drugi raz stacjonarnie, Instytut Książki zorganizował konferencję pod tytułem “Infrastruktura bibliotek: inwestycja i co dalej?”. W dniach 12-14 listopada 2023 roku dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej w Lubaniu, Izabela Uśpieńska-Domagała, wraz z informatykiem odpowiedzialnym za promocję, wzięli udział w tym istotnym wydarzeniu.

W pierwszym dniu konferencji beneficjenci programu – dyrektorzy bibliotek, architekci oraz księgowi – prezentowali rezultaty zmodernizowanych placówek i dzielili się swoimi doświadczeniami z czasu realizacji zadania. Natomiast drugiego dnia odbyła się wycieczka po czterech filiach bibliotecznych zlokalizowanych w różnych, często odległych od siebie, częściach Gdyni. To doskonała okazja do obserwacji, inspiracji, a także nauki na błędach innych, aby unikać ich w własnych placówkach.

To wydarzenie stanowi integralną część strategii informacyjnej i upowszechniającej inicjatywy związanej z realizacją programu “Infrastruktura bibliotek 2021-2025”, będącego jednym z elementów Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

Podobne wpisy