JOANNA OPIAT-BOJARSKA NA SPOTKANIU W LUBAŃSKIEJ BIBLIOTECE

11 października 2019 r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Damsko – męskie spojrzenie na zbrodnię”. Tym razem mieliśmy okazję poznać kobiecy punkt widzenia. W „Galerii nad Schodami” zagościła Joanna Opiat – Bojar-ska, autorka powieści obyczajowych, współautorka zbiorów opowiadań kryminalnych. Jednak tym, za co czytelnicy szczególnie cenią panią Joannę są jej pełne realizmu, bezkompromisowości i zwrotów akcji serie kryminalne, które dodatkowo poruszają tematy ważne społecznie, jak m.in.: dopalacze, przemysł farmaceutyczny, czy handel organami.

Podczas wizyty w lubańskim Ratuszu pisarka opowiedziała o swojej drodze od kariery w branży nieruchomości do kariery literackiej. Zdradziła powody, dla których porzuciła pisanie powieści obyczajowych na rzecz kryminałów oraz uchyliła kulisy przygotowań i gromadzenia materiałów do książek.

Znalazł się również czas na dedykacje i krótką wymianę zdań z czytelnikami. Była również możliwość zakupienia powieści autorki.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu “Biblioteka dla każdego” – odsłona druga – dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Podobne wpisy