·

Książka niosąca nadzieję i u nas

Książki niosące nadzieję” to świetny pomysł wydawnictwa Widnokrąg. To książki-plasterki, które pomagają dzieciom zrozumieć otaczający ich świat, który nie zawsze jest życzliwy i łatwy. Pomagają znaleźć rozwiązanie na najtrudniejsze problemy małego człowieka, które niestety są ze świata dorosłych, jak choćby wojna, kryzys uchodźczy, gospodarczy, czy też pandemia wraz ze swoimi długofalowymi skutkami. Książki wspierają młodego czytelnika w jego poczuciu osamotnienia i chaosu. Podkreślają, że kropla znaczy mało, ale milion kropel ma siłę wodospadu.

Dlatego tak zależało nam, aby otrzymać jeden z tytułów do naszego Oddziału dla Dzieci. Tym bardziej się cieszymy, że udało się nam go wygrać w konkursie „Książki niosące nadzieję – edycja wakacyjna”!

Na dodatek będziemy chcieli przeprowadzić spotkanie dla dzieci z wykorzystaniem otrzymanej książki i towarzyszącego jej scenariusza, aby przybliżyć Pię naszym najmłodszym czytelnikom i wziąć udział w kolejnym konkursie na relację z takiego spotkania.

Piia Pierniczek wprowadza się wraz z rodzicami i kotem Gąbką do przytulnego domu przy alei Topolowej. Czy znajdzie w nim przyjaciół, z którymi będzie mogła spędzać czas? Tego dowiecie się u nas już wkrótce.

Podobne wpisy