Udany wernisaż Viktorii Hrokholy

W upalne czerwcowe popołudnie nasza Galeria nad Schodami zapełniła się prawie do ostatniego krzesełka. A to za sprawą Viktorii Hrokholy, młodej, zdolnej artystki, której obrazy od tego dnia zdobią ściany naszej galerii.

Przy okazji spotkania zapytaliśmy ją o kilka rzeczy. Dowiedzieliśmy się, gdzie nauczyła się tak pięknie mówić po polsku (Viktoria jest z Ukrainy). Czy tęskni za Tarnopolem, gdzie spędziła pierwsze 15 lat swojego życia? Mogliśmy posłuchać historii obrazów, źródła ich inspiracji i motywację doboru materiału (artystka tworzy przede wszystkim farbami olejnymi oraz akrylowymi). Zapytaliśmy o wpływ wojny i osobistych doświadczeń na tworzone obrazy. Wyjaśniło się także, dlaczego wiele obrazów musiało zostać na Ukrainie i na wystawie możemy je podziwiać tylko w formie zdjęć.

Na spotkanie przyszło bardzo wielu wielbicieli sztuki, a także bliskich, którzy wspierają ją w jej pasji. Było to grono imponujące, zważywszy na fakt, że w Lubaniu Viktoria mieszka dopiero od dwóch lat. Jej obrazy będzie można oglądać u nas do 16 lipca.

Zapraszamy do odwiedzin, naprawdę warto!

Podobne wpisy