Kuchnia dwudziestolecia międzywojennego – spotkanie autorskie

Kolejny rarytasek dla fanów dwudziestolecia międzywojennego! ?
We wtorek, 19 listopada o godz. 17:00 zapraszamy na spotkanie autorskie z Agnieszką Jeż-Kaflik, podczas którego poznamy smaki kuchni Dwudziestolecia międzywojennego ?
Miejsce spotkania: Galeria nad Schodami, Biblioteka w Ratuszu – Lubań
Serdecznie zapraszamy! Spotkanie połączone z degustacją!

Kuchnia dwudziestolecia międzywojennego – spotkanie autorskie z Agnieszką Jeż-Kaflik – autorką książki „Książka dwudziestolecia. Co i jak jadano?”
Spotkanie służyć będzie poznaniu kuchni polskiej dwudziestolecia międzywojennego, która była wielosmakowa i różnobarwna, jak pejzaż społeczny niejednorodnej etnicznie Drugiej Rzeczypospolitej. Ówczesna kuchnia wyrosła z tradycji szlacheckiej, przechodziła gwałtowne przeobrażenia wymuszone nowymi warunkami ekonomicznymi, w tym pracą zarobkową kobiet oraz rozwojem cywilizacyjnym. W miastach polubiono nowoczesne, proste i szybkie potrawy. Natomiast kuchnia ziemiańska zmieniała się wolniej. Tu nadal gotowano tłusto, ciężko i pracochłonnie – choć zapewne bardzo smacznie. Podczas spotkania autorka zaprosi czytelników w podróż po bogactwie smaków i zwyczajów kulinarnych dwudziestolecia, opowie, co, jak i gdzie jadano w czasach Drugiej Rzeczypospolitej. Oprócz interesującej części historycznej w książce umieszczono 100 przepisów na najróżniejsze potrawy – proste i bardziej wyrafinowane, dobre na co dzień i od święta. By te wszystkie receptury opracowane i „dopowiedziane” przez Autorkę, nie były tylko teoretyczną opowieścią o jedzeniu przygotowana zostanie prezentacja dań zrobionych wg zamieszczonych przepisów.
Zadanie dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego “Koalicje dla Niepodległej”. Zadanie “Lubań dla Niepodległej”.

Podobne wpisy