MIŁOŚNIKÓW PODRÓŻY- spotkanie pierwsze

„Podróże kręcą”- pod takim hasłem rozpoczęły się cykliczne spotkania miłośników podróży w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Lubaniu.

2 marca 2023 roku osoby, których jedną z pasji życiowych, są podróże zainaugurowali działanie kolejnego koła zainteresowań przy lubańskiej książnicy. Prowadząca spotkanie- dyrektorka biblioteki- opowiedziała o „Cudach w okolicy”. A mianowicie o pięknych terenach tuż za zachodnią granicą. Park Mużakowski z przepięknym pałacem w Bad Muskau okazał się dla zebranych miejscem nieznanym, a który jest wart obejrzenia. Inne miejsce, które zachwyca bogactwem roślinności to ogród azalii i rododendronów w Kromlaua znajdujący się w odległości 7 km od Bad Muskau. Rejon ten to świetne punktu na mapie, by odwiedzić je podczas wycieczek rowerowych poznając po drodze, znajdującą się po polskiej stronie, geościeżkę po dawnej kopalni Babina.

Kolejny punkt wart poznania, który zaprezentowała prowadząca spotkanie, to również znajdujące się po stronie niemieckiej urokliwe miasteczko Górnych Łużyc- Oybin. Jest to miejscowość uzdrowiskowa a jego największą atrakcją jest góra Oybin zbudowana z piaskowca, której kopuła góruje nad miastem, a także barokowy kościół i ruiny średniowiecznego zamku i klasztoru.

Gościem spotkania była pani Natalia Sajkowska z lubańskiego biura turystycznego 4Strony Świata, która swoją opowieścią przeniosła zebranych w dalszą część świata. Była to Turcja i jej atrakcje. Opowiedziała o miejscach, w których nie tylko można wypocząć, ale spędzić aktywnie czas podczas spływu pontonem, czy lotem balonem. O tym, co warto zjeść i wypić w Turcji, gdzie się zrelaksować. Na koniec kilka pytań sprawdzających wiedzę widzów i nagrody ufundowane przez biuro turystyczne 4 Strony Świata.

Miłośników podróży zapraszamy na kolejne spotkanie, o którym poinformujemy w najbliższym czasie. A tych, którzy chcieliby coś opowiedzieć o własnych wojażach zapraszamy do kontaktu z biblioteką.

Podobne wpisy