Narodowe Czytanie 2019 – 07.09.2019 r.

 7 września MiPBP w Lubaniu  włączyła się do akcji „Narodowe Czytanie” objętej patronatem Pary Prezydenckiej. Mieszkańcy Lubania i okolic wysłuchali Nowel polskich czytanych przez pracowników Biblioteki. W tym roku akcję uatrakcyjniła mobilna gra miejska rozgrywana w aplikacji ActionTrack „W lesie Krasnoludków”. Inspiracją do gry była opowieść Marii Konopnickiej
„O Krasnoludkach i o sierotce Marysi”. W grze wzięły udział dzieci w wieku 5 – 12 lat wraz z rodzicami. Wszyscy stanęli przed niełatwym zadaniem. Należało wytropić winnego zaśmiecaniu i niszczeniu lubańskiego lasu. Okazało się, że uczestnicy świetnie poradzili sobie z zagadką i odkryli sprawcę, a był nim… Szczur Wiechetek. Wszyscy zasłużyli na nagrody – były nimi gadżety ufundowane przez Zakład Gospodarki i Usług Komunalnych Sp. z o. o. w Lubaniu, książki oraz słodkości :). Nie zabrakło nawet specjalnej odznaki Przyjaciela Krasnoludków :).

Kolejny raz przekonaliśmy się, że Narodowe Czytanie  popularyzuje czytelnictwo oraz udowadnia, że piękno polskiej literatury ma moc, aby nas jednoczyć wokół wspólnych celów i wartości.

Podobne wpisy