O kosmetykach… nie tylko z drogerii

Ostatnim wydarzeniem w ramach lubańskiego Tygodnia Bibliotek było spotkanie 15 maja 2024 r. z panią Magdaleną Duszą prowadzącą firmę z W Ziołach Company. Wydarzenie było elementem realizowanego przez bibliotekę projektu „Opowieści o tradycji, w których smakuje przeszłość”, podczas którego beneficjenci poznawać będą tajemnice kosmetyków naturalnych.  

W trakcie spotkania zgromadzona publiczność dowiedziała się, jak w naturalny sposób dbać zewnętrznie o nasze ciało, a także jak dostarczać mu potrzebnych związków od wewnątrz. Jak samodzielnie wykonać naturalne kosmetyki, gdzie pozyskać niezbędne komponenty oraz jak ważne jest to, co dostarczamy do naszego organizmu – także przez skórę! 

 Zwieńczeniem spotkania było wspólne stworzenie dezodorantu na bazie oleju kokosowego, sody oczyszczonej, chlorku magnezu i olejku zapachowego oraz peelingu cukrowego z cukru trzcinowego, oleju z pestek winogron i nasion wiesiołka. Zapach olejków eterycznych unosił się w powietrzu. Na zakończenie każdy z gości mógł zadać pytanie prowadzącej, obejrzeć (powąchać) jej wyroby i zabrać ze sobą to, co wspólnie zostało wykonane. 

Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach projektu EtnoPolska dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury.  

Podobne wpisy