„PASIEKA MOŻLIWOŚCI” – wystawa

26 października 2023 r. w „Galerii nad Schodami” Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. M. Konopnickiej w Lubaniu miało miejsce otwarcie wystawy „Pasieka możliwości” 🐝🌼.

Prezentowane prace to podsumowanie ekologicznego projektu zrealizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lubaniu. Bowiem TPD Koło Pomocy Rodzicom Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej przy SOSW Lubaniu pozyskało dofinansowanie ze środków PFRON na podejmowanie działań proekologicznych, mających na celu podniesienie świadomości, jak znaczącą rolę odgrywają pszczoły w życiu człowieka 🌱.

W ramach zadania odbyła się wycieczka edukacyjna, uczniowie brali udział w wysiewaniu łąk kwietnych, sadzeniu drzew miododajnych oraz warsztatach edukacyjnych, na których prezentowane były niezbędne informacje na temat życia pszczół oraz ich ochrony 🌳🍯.

Podczas spotkania opiekun projektu, opowiedział o jego idei, roli pszczół w codziennym życiu, a następnie podopieczni zaprezentowali się w krótkim występie artystycznym 🎭.

Barwna wystawa będzie dostępna w „Galerii nad Schodami” do obejrzenia do końca listopada 2023 roku 📅.

Podobne wpisy