·

Pożegnania nadszedł czas… – 28.08.2017 – 31.08.2017

Poniedziałek upłynął w… zabawnej atmosferze. Ćwiczenia, które wykonały młodsze dzieci, pozwoliły wzmocnić ich poczucie przynależności do grupy. Znalazła się również okazja, by poćwiczyć swoją sprawność. Następnie rozmawialiśmy o naszych marzeniach. Okazało się, że mamy ich mnóstwo, lecz postanowiliśmy wybrać tylko te, które są dla nas najważniejsze. Tak powstało wspólne Drzewo Marzeń… Starsze dzieci spędziły czas równie radośnie. Wspólnie ćwiczyliśmy sposób komunikowania się bez użycia słów. Nie mogło oczywiście zabraknąć dyskusji
o marzeniach. Na koniec użyliśmy różnych technik, aby wykonać prace przedstawiające to, o czym skrycie marzymy…
Wtorek młodsza grupa spędziła na placu zabaw. Starsze dzieci kończyły rozpoczęte dzień wcześniej prace. Resztę czasu wypełniły nam gry planszowe.
Jak spędziliśmy środę? Młodsze dzieci rozmawiały o cechach dobrego przyjaciela. Wszyscy byliśmy zgodni, że nie jest ważny jego wygląd, lecz charakter. Naszą rozmowę uzupełniła książka pod tytułem „I co teraz?” autorstwa Guida von Genechtena. Nie mogło oczywiście zabraknąć czasu na zabawę. Zajęcia zakończyliśmy pracą plastyczną, która z pewnością będzie stanowić świetną wakacyjną pamiątkę. To kolorowe ramki na zdjęcia, które utrwalą niejedno letnie wspomnienie. Ramki na wakacyjne zdjęcia wykonała również starsza grupa, a następnie… przyszedł czas na relaks przy grach planszowych.
Wszystko, co dobre, szybko się kończy… W czwartek odbyło się ostatnie wakacyjne spotkanie. Pożegnania z reguły bywają smutne, lecz nasze pewnością do takich nie należy. Wybraliśmy się do Sali Zabaw „Bajtuś”. Każdy mógł wyszaleć się do woli. Na tym jednak nie poprzestaliśmy. Po zabawie przyszedł czas na wręczenie dyplomów oraz nagród za udział w zajęciach wakacyjnych. Dzieci poznały również wyniki konkursu na pracę plastyczną nawiązującą do hasła „Pokochaj czytanie”. Po tak emocjonującym dniu zdążyliśmy porządnie zgłodnieć. Na szczęście czekała już na nas przepyszna pizza. Rozstaliśmy się w świetnych nastrojach, bo przecież niedługo z pewnością znów się spotkamy. Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w zajęciach, jak również rodzicom za okazane zaufanie. Dla nas także był to radośnie spędzony czas. Do zobaczenia!

Podobne wpisy