·

Wakacyjne zakończenie… – 31.08.2018 r.

Ostatni tydzień wakacji rozpoczęliśmy od… wycieczki. Odwiedziliśmy Pracownię Piernikową Isabell w Świeradowie – Zdroju (w sam raz dla takich łasuchów, jak my). Wzięliśmy udział
w warsztatach dekorowania pierników. Mieliśmy ręce pełne pracy, a jej efekty (przepięknie ozdobione pierniki) zabraliśmy ze sobą. Nasze słodkości były tak kuszące, że nie każdemu udało się dowieźć je w całości do domu. Pyszności! Dziękujemy Pracowni Piernikowej Isabell za spotkanie pełne inspiracji i przemiłą atmosferę. W trakcie wycieczki odwiedziliśmy również Dom Zdrojowy, gdzie… ćwiczyliśmy grę w szachy. Wracając do autokaru, zdążyliśmy nawet pogłaskać żaby, które pomogą nam spełnić nasze marzenia. To był dzień pełen wrażeń!
We wtorek starsza i młodsza grupa wzięła udział w warsztatach pod hasłem “Sieciaki na wakacjach”. Spotkanie zrealizowaliśmy we współpracy z Fundacją Dzieci Niczyje i Fundacją Orange. Celem zajęć była edukacja poprzez zabawę. Dzieci uczyły się, jak reagować na zagrożenia w Internecie oraz jak ich unikać. Poznały również zasady netykiety oraz cztery podstawowe zasady bezpiecznego surfowania w sieci. Dowiedziały się, jak chronić swoją prywatność w Internecie, a także jakie zagrożenia niosą ze sobą internetowe znajomości. Program spotkania nawiązywał do fabuły edukacyjnego serwisu internetowego www.sieciaki.pl. Na koniec każdy otrzymał dyplom uczestnictwa w spotkaniu.
W środę młodsza grupa wykonywała morskie stwory, które posłużą nam do wykończenia wystawy pod tytułem “Morskie dno”. W starszej grupie chłopcy programowali roboty Finch. Poznali też podstawy zakładania strony internetowej w języku HTML.
W czwartek młodsza grupa podzieliła się na dwie drużyny. Jedna zajęła sie robotyką, druga wykonywała witrażowe motyle i stokrotki. W starszej grupie chłopcy zajęli się lepieniem
z gliny.
A w piątek… stało się! Wakacje dobiegły końca! Z tej okazji uczestnicy zajęć wybrali się do Pizzerii „Stary Piec”. Następnie odwiedziliśmy naszą piekarnię „za torami”, aby podziękować za przepyszne bułki, które otrzymywaliśmy przez całe wakacje. Kiedy wróciliśmy do Biblioteki, na wszystkich czekała niespodzianka. To nagrody za udział w zajęciach. Dzieci otrzymały dyplomy, książki edukacyjne autorstwa Nikoli Kucharskiej („Jak to działa? Zwierzęta” oraz „Jak to działa? Ciało człowieka”), a także kilka rzeczy, które na pewno przydadzą się w szkole. Dziękujemy za kolejny rok świetnej wakacyjnej zabawy (my też bawiliśmy się wspaniale). Życzymy oczywiście udanego roku szkolnego i zapraszamy do Biblioteki na zajęcia popołudniowe. Do zobaczenia!

 

 

Podobne wpisy