Plakat warsztatów literackich w Rafałem Różewiczem

Rafał Różewicz – warsztaty literackie

Grupa literacka NURT pod mailem dgl.nurt@gmail.com oczekuje na zgłoszenia chętnych na warsztaty literackie z Rafałem Różewiczem w ramach II Festiwal wierszy ciepłych i pogodnych im.Huberta Horbowskiego. Uczestnicy warsztatów proszeni są o przesłanie do 31 maja po 3 wybranych przez siebie utworów. Utwory podpisane imieniem i nazwiskiem będą stanowiły podstawę do wzięcia udziału w warsztatach. Na warsztatach nie będą one szczegółowo omawiane, ale na przesłanych utworach prowadzący chce oprzeć część zajęć i je skomentować w kontekście problematyki współczesnej poezji polskiej.

II Festiwal wierszy ciepłych i pogodnych im.Huberta Horbowskiego to jeden z projektów, który w ramach lokalnych inicjatyw, będzie realizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025 w ramach zadania: “Kultura zbliża…zwłaszcza w bibliotece”

RAFAŁ RÓŻEWICZ – urodzony w 1990 roku. Poeta, recenzent, dziennikarz i początkujący prozaik. Autor trzech książek poetyckich (m.in. Po mrok, wydawnictwoj, Wrocław 2019 oraz Podwójna ciągła, wydawnictwo papierwdole-Katalog Press/Dzikie Przyjemności, Ligota Mała-Dùn Éideann 2022). Wkrótce ukaże się jego debiutancka powieść pt. Land.

Nominowany m.in. do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius (2015) i dwukrotnie do Nagrody Kulturalnej „Gazety Wyborczej” wARTo (2015 i 2017). Wyróżniony w Konkursie Złoty Środek Poezji na najlepszy poetycki debiut roku (2015). Zwycięzca 29. Turnieju Jednego Wiersza im. Rafała Wojaczka we Wrocławiu (2019).

Gość licznych festiwali literackich. Jego wiersze były tłumaczone na język angielski, ukraiński i rosyjski. Członek Kapituły Ogólnopolskiej Nagrody Poetyckiej im. Kazimiery Iłłakowiczówny. Juror w Konkursie Poetyckim Fundacji Duży Format. Mieszka i pracuje we Wrocławiu.

Podobne wpisy