Strefa Młodych już czynna

12 października otwarto “Strefę Młodych” w lubańskiej bibliotece. To miejsce dedykowane młodzieży, dostępne dzięki programowi “Wzmocnij Swoje Otoczenie”. Uczniowie lubańskich szkół oraz przedstawiciele władz miejskich wzięli udział w uroczystym otwarciu.

“Strefa Młodych” to przestrzeń do spotkań, relaksu i rozrywki. Wyposażono ją w wygodne fotele, kanapę, konsolę PlayStation 5 z goglami VR i zestawem gier. Dzięki remontowi i nowemu układowi przestrzeni, stanowi ona miejsce dla nowych pomysłów i projektów.

Projekt możliwy dzięki partnerstwu z Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi i grantowi w ramach programu “Wzmocnij Swoje Otoczenie”.

Ten program grantowy wspiera rozwój lokalnej infrastruktury społecznej i życia kulturalnego na obszarach, gdzie PSE prowadzą inwestycje lub eksploatują infrastrukturę. To sposób na aktywne zaangażowanie mieszkańców w zmiany w swojej okolicy.

PSE przyznały już ponad 800 grantów o łącznej wartości 16 mln złotych w pięciu edycjach programu. Więcej informacji na stronach: https://www.wzmocnijotoczenie.pl oraz https://www.energetycznykompas.pl.

Podobne wpisy