Tomasz Gorazdowski w Lubaniu

TOMASZ GORAZDOWSKI- DZIENNIKARZ RADIOWY I PODRÓŻNIK W LUBAŃSKIEJ BIBLIOTECE

W poniedziałkowe popołudnie (8.11.2021 r.) Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprosiła swoich czytelników w podróż przez trzy Ameryki i Nową Zelandię.Gościem „Galerii nad Schodami” lubańskiego Ratusza był Tomasz Gorazdowski – dziennikarz sportowy, przez lata związany z Programem Trzecim Polskiego Radia. Obecnie prowadzi audycje w Radiu 357. Poza pracą, najchętniej podróżuje po świecie – odwiedził już ponad sto państw. Jest autorem książek: „Obietnica Tiaki. O niezwykłości Nowej Zelandii i wysp Pacyfiku”; „Przez trzy Ameryki” oraz „126 dni na kanapie. Motocyklem dookoła świata”.

Podczas spotkania z mieszkańcami Lubania i okolic pan Tomasz opowiedział o najciekawszych i najpiękniejszych miejscach, które miał okazję odwiedzić. Słuchacze wędrowali m.in. przez Alaskę, Kanadę, Meksyk, Honduras, Panamę, Ekwador i Argentynę. Relacji towarzyszył pokaz fotografii obrazującej przyrodę oraz fragmenty życia codziennego spotykanych ludzi.Na koniec spotkania była możliwość zakupienia książek z dedykacją.

Spotkanie dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach projektu „Biblioteka zawsze w modzie – odsłona druga”.

Podobne wpisy