Warsztat z psycholożką Karoliną Klecką

W czwartek 25 kwietnia 2024 r. mieliśmy w Bibliotece nietypowe spotkanie. Warsztat pod tytułem „Jak uciszyć wewnętrznego krytyka” poprowadziła Karolina Klecka. Jest to psycholożka i terapeutka specjalizująca się w toksycznych relacjach oraz narcystycznych zaburzeniach osobowości, doświadczona managerka biznesu oraz life-coach. W swojej pracy terapeutycznej łączy Terapię Poznawczą z Terapią Skoncentrowaną na Rozwiązaniach.

Podczas warsztatów poznaliśmy rolę wewnętrznego krytyka i rozszyfrowaliśmy wspólnie, kto to tak właściwie jest. Pani Karolina opowiadała o skutecznych technikach i strategiach radzenia sobie z negatywnymi myślami i samooceną. Odkryła sposoby na budowanie pozytywnego dialogu z samym sobą i rozwijanie akceptacji oraz współczucia wobec siebie. Jej wykład prowadzony był bardzo profesjonalnie, zawierał dużą dawkę wiedzy, na przykład z zakresu neuropsychologii. Było dużo przykładów, historii pacjentów, które pokazywały, jak ważną rolę w naszym życiu ma myślenie o sobie oraz przekazy, które kierujemy w swoim kierunku.

Wiemy, jak ważne są takie spotkania dotyczące higieny zdrowia psychicznego. Jak wiele osób potrzebuje poradzić sobie z problemami dnia codziennego, z relacjami z ludźmi wokół. I niestety, jak długie kolejki są do lekarzy. Tym bardziej cieszyła nas wypełniona po brzegi, dosłownie do ostatniego krzesła, „Galeria nad Schodami”. Na dodatek widownia była bardzo aktywna, pani Karolina potrafiła nawiązać ze słuchaczami świetny kontakt. Bardzo przyjemnie się jej słuchało. Wiele osób wyszło z wykładu choćby z postanowieniem, aby popatrzeć w głąb siebie. I zastanowić się, które myśli o nas samych są prawdziwe, a ile to rzeczy zasłyszane od innych, w które uwierzyliśmy.

Na koniec mogliśmy obejrzeć ciekawą, krótką animację, z której może skorzystać każdy z Was:

Z Panią Karoliną można skontaktować się poprzez jej stronę internetową:

Podobne wpisy