„WCIĄŻ KREATYWNI!” – spotkanie bibliotekarzy

Od kilku lat Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lubaniu jest organizatorem konferencji bibliotekarzy pod hasłem „Zainspiruj się”. W tym roku w spotkaniu wzięło udział ok. 20 osób z placówek z terenu powiatu lubańskiego, zgorzeleckiego, lwóweckiego. Celem wizyty była wymiana pomysłów, doświadczeń, prezentacja działań skierowanych do odbiorców o różnych zainteresowaniach, potrzebach i w różnym wieku.

Po oficjalnym rozpoczęciu i wzajemnym zaprezentowaniu się zebranych, reprezentanci poszczególnych bibliotek, za pomocą prezentacji multimedialnych, przedstawili swoje inicjatywy, polegające na promocji czytelnictwa i szerzeniu kultury również poza murami biblioteki. Działania są różnorodne, inspirujące i często nieoczywiste. Jednak tematem dominującym spotkania była działalność bibliotek w dobie panującej pandemii i obostrzeń z niej wynikających.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu “Biblioteka zawsze w modzie” – odsłona druga – dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Podobne wpisy