Wernisaż fotografii Jacka Kardasiewicza

Już 15 lutego o godzinie 17:00 zapraszamy na wernisaż fotografii Pana Jacka Kardasiewicza. Wystawa składa się z fotografii wykonanych podczas Międzynarodowych Festiwali Teatrów Ulicznych w Jeleniej Górze, które odbyły się w latach 2021 i 2022. Prezentowany na wystawie zbiór fotografii jest subiektywnym wyborem, impresją autora na temat wybranych spektakli. Jest także rodzajem hołdu dla Pani Aliny Obidniak, która formułę festiwali wymyśliła ponad czterdzieści lat temu i z wielkim sukcesem wprowadziła ją w życie.

Wszystkie fotografie zostały wykonane w konwencji reportażu, nie są one pozowane, nie są specjalnie doświetlane – to co przedstawiają wydarzyło się naprawdę i tak właśnie mogła odbierać te wydarzenia publiczność zgromadzona w Jeleniej Górze.

Wystawa promuje drugi już album z serii „Festiwale Teatrów Ulicznych”, który ukazał się w ubiegłym roku.

Prywatnie Pan Jacek Kardasiewicz mieszka w Jeleniej Górze. Przez ponad 30 lat prowadził własną firmę produkującą oprogramowanie dla komputerów, sterowniki dla obrabiarek oraz systemy automatyki przemysłowej. Jego pasją pozazawodową jest fotografia, którą zajmuje się od wielu lat. Był autorem i współautorem kilku publikacji, wystaw indywidualnych, oraz uczestniczył w wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. 

Podobne wpisy