ZAKOŃCZENIE „WAKACJI W BIBLIOTECE”

Wakacje w lubańskiej bibliotece dobiegły końca. Przez kilka wakacyjnych tygodniu dzieci w wieku 6-12 lat spotykały się w godzinach przedpołudniowych, by rozwijać swoje zainteresowania, ale przede wszystkim poznawać nowe osoby i miejsca. Głównym celem zajęć było nawiązywanie nowych relacji, obcowanie z książką jako narzędziem rozrywki i edukacji.

Zaproponowane zajęcia dotyczyły różnorodnych dziedzin życia codziennego, kultury, lokalnej historii i przyrody. Podczas spotkań dzieci miały okazję zapoznać się z pracą przedstawicieli różnych zawodów. Była wizyta w Lubańskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji, w przychodni weterynaryjnej Keros, w zakładzie fryzjerskim „Gabriela”. A bibliotekę odwiedził kominiarz w stroju służbowym, policjanci przyjechali radiowozem, by opowiedzieć o bezpiecznych wakacjach.

Jako organizatorom zależało nam, by w miarę możliwości zajęcia odbywały się w plenerze, bowiem zbyt dużo czasu dzieci spędzają przed monitorem. Więc był spacer po Lubaniu pod przewodnictwem p. Joanny Urygi z ŁCR, wizyty na placu zabaw, spacery przyrodnicze i przedpołudnia z zabawami z dawnych lat.

Zorganizowane zostały wycieczki edukacyjne na warsztaty lepienia w glinie do Rudzicy i do gospodarstwa ekologicznego w Proszówce.

Bardzo sympatycznym podsumowaniem wakacji była niespodzianka przygotowana przez przedstawicieli Klubu Liderów Młodzieżowych pod przewodnictwem p. Magdaleny Guły. Były gry i zabawy, malowanie twarzy i tatuaży, skręcanie balonów i dużo śmiechu. Serdeczne podziękowania za tak cudowny dzień.

„Wakacje w bibliotece” prowadzone były dzięki dofinansowaniu ze środków gminy miejskiej Lubań w ramach Programu Edukacyjno – Terapeutycznego pn. „Biblioteka lecznicą duszy” oraz w ramach projektu „Biblioteka w wielu odsłonach” realizowanych ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Podobne wpisy