2024.03.28 – Biblioteka lecznicą duszy

Czy ktoś z Państwa znalazł już drobiazg ukryty przez Zajączka?

Czy wielkanocny zajączek rzeczywiście istnieje?

Nasze dzieci uwielbiają prezenty i niespodzianki. Nie wszystkie jednak wierzą w istnienie zająca rozdającego prezenty. Postanowiliśmy więc sprawdzić, co na jego temat sądzą inni.  Przeprowadziliśmy sondę uliczną.  Zapytaliśmy mieszkańców naszego miasta, czy wielkanocny zajączek istnieje? Efekt sondy zaskoczył dzieci. Wszyscy zapytani  odpowiedzieli jednogłośnie – „oczywiście, że istnieje”. I co z tym faktem zrobić? Rozwiązanie było proste….Wybraliśmy się na spacer, aby poszukać skaczącego osobnika sporów. Trzeba przyznać , że to był bardzo dobry pomysł. Oczywiście, szybki zając… uciekł. Pozostawił jednak dla nas drobiazgi, które bardzo nas ucieszyły.

Z radością wróciliśmy do biblioteki, w której czekały na nas ugotowane na twardo jajka. „Jajkowe” zabawy i doświadczenia wszystkim sprawiły mnóstwo radości. Nie zabrakło również świątecznych życzeń. Zwyczajne jajko podzielone na małe kawałki zatrzymało nas na chwilę. Piękne życzenia uświadomiły nam, że święta już tuż, tuż . Państwu i sobie życzymy Zdrowych, Radosnych, Rodzinnych Świąt!