ManuKultura dzierga na dworze

Światowy Dzień Dziergania w Miejscach Publicznych to wspaniałe święto, które jest świadectwem, jak przyjemne może być robienie na szydełku lub na drutach. Na dodatek miło jest z tej okazji spotykać się i podzielić się wzorami, doświadczeniami, ulubionymi ściegami. Lub po prostu porozmawiać i wspólnie się pośmiać.

W sobotę 15 czerwca ManuKultura postanowiła mieszkańcom miasta pokazać, co robi i jak może to być przyjemne. Na dodatek piękne! Popatrzcie na te misterne sploty, kolorowe włóczki i wyjątkowe ubrania. I na… uśmiech Pań, które były najlepszą wizytówką tej aktywności!

Pomimo delikatnego deszczu, nie zniechęciło to nikogo do wspólnego wyjścia z murów Biblioteki. Mogły rozgościć się pod parasolami zaprzyjaźnionej lodziarni i robić to, co sprawia im najwięcej radości. Mieszkańcy Lubania zaglądali ciekawie. Spotkanie przyciągało wzrok już z daleka i stwarzało okazję do rozmów i spotkań.

Zresztą, zobaczcie sami!

P.S. Spotkania ManuKultury w pierwszą i ostatnią środę miesiąca o 16:00 w Wypożyczalni dla Dorosłych w Ratuszu. Serdecznie zapraszamy wszystkich, nawet tych zupełnie niedziergających. Pomożemy, nauczymy, wspomożemy i poczęstujemy ciastkiem i kawą.