Mobilna gra o losach Lubania

Zbliżają się wakacje. Nikogo specjalnie nie trzeba wtedy namawiać na spacery, wspólne lody.

Często też przyjeżdżają do nas znajomi, rodzina.

Zapraszamy zatem do nietuzinkowego zwiedzania miasta. Zagrajcie w mobilną grę o losach Lubania – Cena nieśmiertelności.

Wystarczy ściągnąć na smartfona darmową aplikację ActionTrack i zeskanować Kod QR na plakacie. Dzięki temu odbędziecie ciekawy spacer uliczkami centrum, poznając przy tym historię miasta. Startujecie spod siedziby Biblioteki, czyli oczywiście Ratusza.

Dzieci oprócz tego na pewno wciągnie historia Hlubyna, który żył na tym terenie 1000 lat temu i marzył o nieśmiertelności.

Historia zaczyna się tak…

Pewnej nocy do drzwi mojej chaty zastukał Czart i powiedział te słowa: “Hlubynie, jesteś wielkim wodzem, ale możesz być jeszcze potężniejszy. W zamian za twoją duszę spełnię jedno życzenie”. “Każde?” – zapytałem. “Każde!”. Czart kazał mi przysiąc, że moja dusza po śmierci będzie należała do niego. Wtedy wypowiedziałem życzenie – “a więc, nigdy nie dostaniesz mojej duszy, bo chcę być nieśmiertelny!” Na te słowa Czart dosłownie stanął w ogniu z wściekłości. “Dobrze, niech się stanie, ale zapłacisz za to straszliwą cenę. Rzucam na ciebie klątwę Hlubynie – będziesz nieśmiertelny, ale zostaniesz sam, staniesz się dla ludzi niewidoczny, będziesz obserwował, jak rozwija się to miejsce, ale nie będziesz mógł go opuścić, dopóki nie dotkniesz tego kryształu”. Mówiąc to wyciągnął z sakwy kryształ i roztrzaskał go na 13 fragmentów rozrzucając po historii, bo jako Czart, potrafił w ciągu sekundy przenosić się w czasie. Miałem wiele wieków na to, abym i ja nabył tę umiejętność. Niestety klątwa Czarta nadal działa – choć widzę fragmenty kryształu, nie mogę ich dotknąć. Moja nieśmiertelność stała się przekleństwem. Jesteście moją jedyną nadzieją. Pomóżcie mi zebrać kryształ w całość. Wtedy klątwa zostanie ściągnięta. Pomóżcie mi…

W grę można bawić się samemu lub w grupie (aplikacja pozwala rywalizować między sobą).

Naprawdę warto!

Podobne wpisy