Agresja niebezpieczne tabu.

Spotkanie oparte na podejściu Familylabu – organizacji założonej przez duńskiego pedagoga i terapeutę Jespera Juula, autora wielu książek, m.in. „Twoje kompetentne dziecko”.
Zapraszamy wszystkich dla których ważne jest świadome wspieranie dzieci – rodziców, opiekunów, nianie, wychowawców, nauczycieli, babcie, dziadków.

“Zachowania agresywne u dzieci nie są przejawem złego charakteru, lecz ważnym sygnałem dla rodziców i nauczycieli. Czasami wskazują na chwilową frustrację, innym razem na głębszy problem. Na dorosłych spoczywa obowiązek zrozumienia tego przekazu oraz nauczenie dzieci przekształcania agresji w konstruktywne działanie” – Jesper Juul

Warsztat obejmuje odpowiedzi na pytanie:
• Czym jest agresja u dzieci?
• Skąd się bierze?
• Jak właściwie na nią reagować?
• Jak nauczyć dziecko radzenia sobie z silnymi emocjami?
• Co robić, kiedy rodzeństwo ze sobą walczy?

Seminaria nie są próbą narzucenia uczestnikom jakiejkolwiek metody wychowania, bo taka najzwyczajniej nie istnieje. Staram się podczas spotkań zainspirować rodziców, do uważnego przyglądania się pytaniom, które pojawiają się w kontakcie z dziećmi i do poszukiwania na nie odpowiedzi. To, o czym mówię, bazuje na przekonaniu, że każdy z nas jest inny, więc każdy potrzebuje innych rozwiązań. Kluczem do zmiany metod, których doświadczaliśmy, jako dzieci jest wiedza w zakresie rozwoju małego człowieka i tą wiedzą dzielę się podczas seminariów.

Prowadząca?
Katarzyna Kubiczek

Kim jestem?
Miłośniczką zgłębiania wiedzy o rozwoju dzieci i budowaniu relacji w rodzinie. Posiadam Certyfikat Trenera FamilyLab, a także ukończyłam szkolenie Porozumienia bez Przemocy według Marshalla Rosenberga. Jednak kopalnią wiedzy jest dla mnie rola potrójnej mamy. To dzięki dzieciom zdobywam doświadczenie, którym dzielę się na warsztatach. Na co dzień prowadzę blog http://coachingkubiczek.pl/

Serdecznie zapraszamy! Prowadząca gwarantuje:
• Rzetelną i kompetentną wiedzą
• Empatyczne podejście do każdego uczestnika
• Przyjazną atmosferę.

Miejsce spotkania: Oddział dla Dzieci MiPBP w Lubaniu, ul. Rynek – Ratusz

Data: 10 marca 2018 godz: 16:00 – 18:00

Zarezerwuj miejsce: 75 722 24 69 wew. 13

Podobne wpisy