Męskie szkolenie z Bogdańcem

17 czerwca rozpoczęliśmy bardzo miło tydzień. Odwiedzili nas pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej z Bogdańca.

Jesteśmy zaszczyceni, że możemy dla innych stanowić wzór i być partnerami, realizując założenia projektu “Biblioteka – książka blisko człowieka” w ramach projektu BLISKO finansowanego ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

Mogliśmy w przyjaznej atmosferze porozmawiać o realizowanych projektach, o naszych celach i pomysłach. Wymieniliśmy się doświadczeniami, a przy okazji… wspólnie się poszkoliliśmy!

Temat, w związku ze zbliżającym się Dniem Ojca, bardzo na czasie – “Męskie czytanie – jakie książki polecać, gdy mężczyzna wkracza do biblioteki?”. Marcin Skrabka z Good Books przekazał nam ogrom wiedzy i uświadomił w wielu sprawach, jako że nasz zespół merytoryczny to same kobiety.

Dowiedzieliśmy się, jak lepiej docierać z książkami do mężczyzn, w jaki sposób przeorganizować księgozbiór, by był bardziej dostępny dla męskich czytelników, a także o strategiach angażowania chłopców w czytelnictwo.

Następnie zabraliśmy naszych gości na zwiedzanie miasta wraz z aplikacją ActionTrack “Cena nieśmiertelności” [więcej o grze przeczytasz TUTAJ], by poprzez mobilną grę poznali pokrótce losy naszego miasta.

To było bardzo wartościowe i sympatyczne spotkanie, które na pewno wniesie w nasze placówki wiele dobrego, nie tylko dla mężczyzn!

Podobne wpisy