Wyjdź z domu i… zagraj!

Czytanie inspiruje! Najlepszym dowodem na to jest opowiadanie Anny Chmury – „Weronika szuka skarbów”. Tekst z pewnością zainspiruje czytelnika do udziału w niezwykłej zabawie. Mowa o… geocachingu. Bohaterka opowiadania – Weronika – wyrusza wraz z rodzicami i bratem na piknik. Gdy zaczyna się nudzić, postanawia odszukać zabytkową wieżę… Konstrukcja nie robi na niej wrażenia. Za to tuż obok rośnie drzewo – dziwne, powykręcane, przypominające maszkarę. W drzewie jest dziupla, która skrywa tajemniczą drewnianą skrzynkę… Okazuje się, że skrzynka jest „skarbem”, który muszą odszukać gracze uczestniczący w geocachingu… Zaczyna się przygoda…
„Weronika szuka skarbów” zrozumiale tłumaczy nam zasady zabawy. Być może niektórych zdziwi to, że skrytki, które muszą odszukać gracze, mogą się znaleźć w każdym mieście! Aby rozpocząć poszukiwania wystarczy zainstalować w telefonie aplikację i… wyjść z domu! Najpierw jednak zachęcamy do przeczytania opowiadania. Można je wypożyczyć w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Lubaniu!

Informacje o autorce:
Anna Chmura – Dolnoślązaczka, fanka wycieczek w mało znane zakątki, które wielokrotnie już zaskoczyły ją swoją historią. Zabawa w geocaching jest idealnym uzupełnieniemi inspiracją do takich podróży. Swoje wrażenia i gawędy o odwiedzonych miejscach zamieszcza na blogu verenne.pl. Obecnie próbuje swoich sił w prozie dla dzieci. Jest również autorką zbioru wierszy „Mozaika”.

Podobne wpisy