O KRYMINALE Z ASTROLOGIĄ W TLE- spotkanie autorskie

W pierwszy dzień II edycji Lubańskiego Festiwalu Literackiego „Z książką w podróży i o podróży” organizowanego przez lubańską bibliotekę wyruszyliśmy w podróż po terenach byłego NRD. Bowiem w środowe popołudnie zaprosiliśmy mieszkańców naszego miasta i okolic na spotkanie autorskie z Jurgenem G.H. Hoppmannem, mieszkającym w Görlitz pisarzem, scenarzystą, filmowcem.

Jest on autorem thrillera z elementami komedii pod tytułem „Astrolog”- powieści, której akcja rozgrywa się na Górnych Łużycach, w Görlitz i Zgorzelcu. Dzięki lekturze książki czytelnik może przenieść się także do Drezna i innych zakątków całego świata.

W „Galerii nad Schodami” odbyła się polska premiera publikacji. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję wysłuchania jej fragmentów. Autor przygotował ponadto małą niespodziankę.

Na zakończenie można było porozmawiać z zaproszonym gościem, a także zakupić książkę wraz z dedykacją.

Spotkanie to było elementem II Lubańskiego Festiwalu Literackiego „Z książką w podróży i o podróży”, który jest jedną z inicjatyw edukacyjno-animacyjnych realizowanych w ramach projektu „Kultura zbliża… zwłaszcza w bibliotece” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025.