FINAŁ PROJEKTU „ Z KAMERĄ PO SUKCES”

9 czerwca 2021 r. w sali konferencyjnej Łużyckiego Centrum Rozwoju w Lubaniu odbyła się gala kończąca realizację projektu „Z kamerą po sukces” realizowanego w ramach programu „Równać Szanse” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności administrowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.”

Projekt, adresowany do młodzieży, miał na celu nabycie umiejętności prezentowania się przed kamerą, przeprowadzania wywiadów, a także nagrywania i montowania filmów, by na koniec stworzyć film o ludziach sukcesu z naszego terenu.

Wbrew pozorom zadanie okazało się dość trudne, bowiem kilkumiesięczny zakaz organizowania spotkań w bibliotece opóźnił nasze działania. Ale, gdy już młodzi zaczęli, to pomysł gonił pomysł. Przez kilka tygodni, przy pomocy pani Doroty Lewandowskiej, pracowali nad swoim wizerunkiem, uczyli się, jak bez stresu prezentować siebie publicznie, wybierali bohaterów do filmów i tworzyli scenariusze spotkań. Gdy część merytoryczna została opanowana należało przejść do części technicznej. Pod okiem twórcy kilku filmów pana Dawida Topora grupa poznawał programy do nagrywania i montowania filmów. Tutaj okazało się, jak ważny jest sprzęt, uważność na detale i cierpliwość.

Efekt końcowy tych kilkumiesięcznych działań okazał się wyśmienity. I właśnie podczas piątkowej gali mogliśmy obejrzeć filmy zrealizowane przez grupę projektową opowiadające o ludziach z naszej okolicy, których pasja, radość z tego, co robią, wytrwałość sprawiła, że można ich nazwać ludźmi sukcesu. Lokalni bohaterowie to p. Anna Ewa Klimowicz, Witold Chojnacki, Ryszard Dziubka i Mateusz Franczak. Podczas prezentacji nie zabrakło łez wzruszenia zarówno u bohaterów filmów, jak też członków rodzin naszych młodych twórców.

Podobne wpisy