Relacja z wernisażu Moniki Barabasz

Czwartkowy wieczór, pomimo śnieżycy i trudnych warunków na drogach oraz chodnikach, wielu mieszkańców miasta postanowiło spędzić miło czas w Bibliotece, na wernisażu prac Moniki Barabasz.

Artystka Pogórza Izerskiego, z wykształcenia architektka wnętrz, zajęła się naszymi wnętrzami w aspekcie metaforycznym. Opowiedziała o początkach swojej przygody z malowaniem, którą najpierw nazwała “W Międzyczasie”, by teraz cieszyć się życiem, gdzie na pierwszym planie jest sztuka. Obecnie nie wyobraża sobie już ani dnia bez chwili dla malowania, co skutkuje ogromem pięknych prac. Zdradziła kilka tajników malowania akwarelami, które uważane są za jedne z trudniejszych dla artysty materiałów do tworzenia.

Całe wydarzenie uświetnił przepiękny głos Karoliny Pakosz.

Uczestnicy wernisażu, po jego zakończeniu, chętnie zabrali się za kupno dzieł i zabranie kawałka świata artystycznego Pani Moniki do domu.

Więcej zdjęć znajdą Państwo w naszej Galerii.