Konkurs SLEEVEFACE rozstrzygnięty!

Konkurs „Nowa Twarz Książki – SLEEVEFACE” został zorganizowany przez Bibliotekę Szkolną w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. KZL w Lubaniu oraz Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną im. Marii Konopnickiej w Lubaniu.

Głównym celem konkursu była popularyzacja czytelnictwa poprzez zainteresowanie grafiką książki, rozwijanie zainteresowań i pasji fotografowania oraz pobudzanie wyobraźni i kreatywności.

Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie zdjęcia zgodnie z techniką „sleeveface”, która polega na wykonaniu fotografii osoby, która ma zasłoniętą przez okładkę książki część swojego ciała – najczęściej twarz, albo wkomponowanie książki w otoczenie adekwatne do okładki książki. Wybór lektury do konkursu był dowolny, a uczestników ograniczała tylko własna wyobraźnia i ewentualny brak książki na stanie biblioteki.

Do konkursu zgłoszono aż 73 zdjęcia.

Niezmiernie cieszy nas fakt, że wzięli w nim udział nie tylko uczniowie szkoły z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. KZL w Lubaniu, ale także uczniowie  szkół podstawowych  oraz podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lubaniu wraz z nauczycielami.

Komisja konkursowa miała nie lada zadanie, niemniej jednak udało się wyłonić zwycięzców w danych kategoriach:

Kategoria I – uczestnicy do 14 roku życia:

I miejsce Paweł Węgrzyn

II miejsce Aleksander Żurowski

III miejsce Filip Pierzak

wyróżnienie Krystian Wajgert

Kategoria II – uczestnicy 15-20 lat:

I miejsce Maja Twardowska

II miejsce Nikola Taczała

III miejsce Nikola Michalik

wyróżnienie Filp Sokołowski, Sebastian Pustelak, Korneliusz Połubok

Kategoria III –   od  21- roku życia:

I miejsce ex aequo Marzanna Hutnik i Katarzyna Żurowska

II miejsce Irena Śleboda

III miejsce Barbara Madejska

wyróżnienie Iwona Janikowska

Kategoria IV – podopieczni Szkolnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lubaniu:

I miejsce Patrycja Ogaza, Michał Imioło

II miejsce Mateusz Bakaj, Adrian Damian Franckiewicz, Marcin Szulc

III miejsce Kamila Zagórska

wyróżnienie Daria Isko, Jakub Sikorski

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy pomysłowości i zaangażowania w pracę.

Wkrótce poinformujemy o terminie i miejscu wręczenia nagród.