IV EDYCJA FESTIWALU KOBIET

W dniach 24 – 25 listopada już po raz czwarty zaprosiliśmy mieszkanki Lubania i okolic do udziału w Festiwalu Kobiet pod stałym hasłem „Warto być kobietą”. Wydarzenie cechuje się różnorodnością spotkań i warsztatów, które mają na celu zachęcenie Pań do aktywnego spędzania wolnego czasu, zadbania o zdrowie i urodę.

W czwartek odwiedzające nas kobiety wzięły udział w spotkaniu z rehabilitantką, otrzymały wskazówki na temat praktycznego podróżowania, malowały torby, obejrzały pokaz mody oraz rozmawiały o relacjach przy dźwiękach handpan’a.

W piątek można było wysłuchać cennych rad odnośnie segregacji odpadów, poznać tajemnice kawy, samodzielnie wykonać pachnące kule do kąpieli, wziąć udział w warsztatach cyjanotypii, wyplatać makramę, zakupić pyszne miody oraz poimprowizować taniec.

Dwa dni obfitowały w atrakcje, wśród których każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Cieszymy się, że nasz festiwal, choć przygotowany z myślą o kobietach, okazał się interesujący także dla panów.

Serdecznie dziękujemy ekspertom, ludziom z pasją, miłośnikom rękodzieła za chęć wsparcia naszej biblioteki w organizacji wydarzenia, podzielenie się wiedzą i umiejętnościami. Wspólnie pokazaliśmy, że razem można więcej.

Spotkanie dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach projektu „Biblioteka w wielu odsłonach”.

Podobne wpisy