Tajemnicze miasto – 23.11.2017 r.

Tematem naszego czwartkowego spotkania było… miasto. Skupiliśmy się oczywiście na Lubaniu :). Rozmawialiśmy o naszych ulubionych miejscach, które lubimy odwiedzać wiele razy z całą rodziną. Przeważały lubańskie parki, ale też zabytki. Nie mogło oczywiście zabraknąć biblioteki 🙂 – dziękujemy! Następnie spróbowaliśmy zbudować własne miasto. Najpierw z zapałek. Wyszło nam to bardzo dobrze, a nad nazwą zapałkowego miasta zastanowimy się w domu. Na tym jednak nie koniec. Kolejne miasto, które próbowaliśmy stworzyć, powstało z… kart. Tak, tak – w trakcie zajęć wykorzystaliśmy talię kart Rity Kaczmarskiej – “Tajemnicze miasto”. Stworzyliśmy miasto niezwykłe, bo pełne cieni fantastycznych postaci, niesamowitych pojazdów i bohaterów słynnych opowieści i baśni… Może niebawem odwiedzimy je ponownie? Ciekawe, czy będzie wyglądało identycznie?
Na koniec spotkania stworzyliśmy jeszcze wiele miast – równie wyjątkowych, ponieważ wymarzonych przez nas samych :). Do zobaczenia w kolejny czwartek!