ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ W LUBANIU

 

Odjazdowy Bibliotekarz w Lubaniu

26 maja odbył się rajd rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz”. Pracownicy lubańskiej biblioteki wraz z czytelnikami i miłośnikami książek już po raz trzeci wzięli udział w rowerowej wycieczce po Lubaniu i okolicach.
Tegoroczny rajd zorganizowany był z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestnicy zaakcentowali to wydarzenie, dekorując swoje rowery biało – czerwonymi chorągiewkami
i opaskami. Trzecią edycję „Odjazdowego Bibliotekarza” zorganizowaliśmy we współpracy ze Związkiem Harcerstwa Polskiego – Komendą Hufca w Lubaniu.
Uczestnicy rajdu pokonali trasę uwzględniającą zabytki i pamiątkowe miejsca Lubania, Uniegoszczy, Radostowa Dolnego i Nawojowa Śląskiego.

Była to świetna forma spotkania z historią. Rowerowa wycieczka zakończyła się w siedzibie Komendy Hufca w Lubaniu, gdzie wszyscy mogli podzielić się wrażeniami przy misce gorącej grochówki z kuchni polowej. Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas. Cieszymy się, że w rajdzie wzięli udział również najmłodsi. Do zobaczenia za rok!
Wydarzenie to było jednym z elementów projektu “Biblioteka dla każdego” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszy Promocji Kultury.

Podobne wpisy